Česky English Deutsch Italiano Espaňol Francais sk pl hu ru no dk se fi nl
 
Interesujące miejsca w Pradze 7

1. Teren wystawowy Praga Holešovice (Výstaviště) 


Teren wystawowy Praga Holešovice (Výstaviště)2. Pałac Targowy (Veletržní palác) - pałac w stylu funkcjonalizmu został wzniesiony według projektu architektów Josefa Fuchsa i Oldřicha Tyla w latach 1925-1929. Po odbudowie umieszczono w nim w 1995 ekspozycję sztuki nowoczesnej z kolekcji Galerii Narodowej w Pradze, a od 2000 także zbiory sztuki XIX w.

Pałac Targowy (Veletržní palác)3. Letna Park (Letenská pláň) - Park w Centrum Pragi na Wzgórzu Letna dogodny punkt Widokowa na położone na przeciwnym Brzegu Wełtawy Stare Miasto i Zamek Praski, tak że i Wzgórze Petrin.

Letna Park (Letenská pláň)4. Stromovka (dawniej Královská obora) – największy park w centrum Pragi utrzymany w stylu angielskim. Od 1988 roku jest chronionym prawem zabytkiem przyrody. Położona jest w rejonie katastralnym Bubeneč (Praga 7) w dolinie Wełtawy na południe od wyspy rzecznej Císařský ostrov (dosł. Cesarska Wyspa) i oddzielona od niej kanałem żeglugowym.

Stromovka (Královská obora)


5. Wieża ciśnień na Letné (Letenská vodárenská věž)

Wieża ciśnień na Letné (Letenská vodárenská věž)


6. Narodowe Muzeum Techniki (Národní technické muzeum) – największa instytucja poświęcona zbieraniu informacji i artefaktów związanych z historii techniki w Czechach.
Muzeum zostało założone w 1908 roku i na początku znajdowało się w Pałacu Schwarzenbergów; nosiło wówczas nazwę Technické muzeum Království českého, a od 1918 roku Technické muzeum československé. Obecna siedziba obok Parku Letná została wybudowana w latach 1938-1941. Władze Protektoratu Czech i Moraw przeznaczyły ją na Ministerstwo Poczty, a samo muzeum (już pod nową nazwą - České technické muzeum) przeniosły do mniejszego pałacu Invalidovna, gdzie działało do 1944. Dopiero po wojnie w 1948 roku uruchomiono pierwszą wystawę w nowym obiekcie.
Eksponaty muzealne stanowią około 15% całkowitej kolekcji muzeum. Muzeum zarządza archiwami składającymi się z materiałów archiwalnych o łączniej ilości 250 000 książek.
W 2001 roku w muzeum otworzono Muzeum Kolejnictwa, w którym jest zawarte około 100 pojazdów kolejowych.
Narodowe Muzeum Techniki zostało zamknięte we wrześniu 2006 w celu wykonania kapitalnego remontu. Wznowienie prac muzeum początkowo zaplanowano na luty 2008 r., ale zostało ono przesunięte na 2010.


Narodowe Muzeum Techniki (Národní technické muzeum)


7. 
Muzeum Narodowe Rolnictwa (Národní zemědělské muzeum)

Muzeum Narodowe Rolnictwa (Národní zemědělské muzeum)


8. Generali Arena - (dawniej Letenský stadion oraz Stadion Letná; 2003 - 2007 Toyota Arena; 2007 - 2009 AXA Arena) – stadion piłkarski w Pradze, w dzielnicy Letná (Bubeneč), stanowiący własność miasta Praga, na co dzień użytkowany przez AC Sparta Praga, a okazjonalnie przez piłkarską reprezentację Czech.

Generali Arena - (dawniej Letenský stadion oraz Stadion Letná)9. Letenský zámeček

Letenský zámeček10. Praski metronom (Pražský metronom) - to olbrzymi metronom w stolicy Czech - Pradze. Usytuowany nad rzeką Wełtawą powstał w roku 1991 na miejscu największego na świecie pomnika Józefa Stalina, zburzonego w 1962.

Prague Metronome (Pražský metronom)11. Hanavský pavilon - neobarokowa budowla, znajdująca się w parku Letenské sady w praskiej dzielnicy Holešovice. Żeliwna konstrukcja, projektu Otto Haisera, powstała z okazji czeskiej wystawy jubileuszowej w roku 1891, jako pawilon reprezentacyjny huty, której właścicielem był wówczas książę Vilém Hanavský - stąd nazwa obiektu. Jest to zarazem pierwsza budowla w Pradze, powstała z żelaza, betonu i szkła.

Hanavský pavilon12. Kramářova vila


Kramářova vila13. Písecká brána / Bruská brána


Písecká brána / Bruská brána14. Letná 
Karuzela (Letenský kolotoč) - najstarsza karuzela działających w Evrope

Letná Carousel (Letenský kolotoč)15. Kościół św. Antoniego z Padwy (Kostel Sv. Antonína Paduánského)

Kostel Sv. Antoního Paduánského


16. Ogród zoologiczny w Pradze – zoo w Pradze, w Czechach. Został założony w roku 1931 z celem "badania zoologii, ochrony przyrody i edukacji społeczeństwa" w dzielnicy Troja w północnej części Pragi. Zoo ma powierzchnię 45 hektarów (111 akrów) i około 4600 zwierząt reprezentujących 630 gatunków z całego świata. Zoo w Pradze przyczyniło się znacząco do zachowania konia Przewalskiego. Przez wiele lat znajdowała się tu największy hodowla tego gatunku na świecie. W 2008 r. Forbes Traveler Magazine wymienia praskie zoo wśród najlepszych na świecie ogrodów zoologicznych.


Ogród zoologiczny w Pradze

17. Muzeum gier - interaktywne muzeum gier.

Muzeum her


18.
Centrum Stromovka 
centrum handlowe.

Centrum Stromovka


Interesujące miejsca w Pradze 7 na mapie
                                         
Interesujące miejsca w Pradze 7 na mapie

    
Copyright www.apartment-letna.com 2007 - 2020 |  links   FAQ   Prohlášení o ochraně soukromí